Įmonių steigimas

MB steigimas
Kaina: 159 EUR
Trukmė: 2-3 d.d.
UAB steigimas
Kaina: 179 EUR
Trukmė: 2-4 d.d.
VŠĮ steigimas
Kaina: 159 EUR
Trukmė: 2-4 d.d.
Asociacijos steigimas
Kaina: 159 EUR
Trukmė: 2-3 d.d.

Kiekvienas
verslas prasideda
nuo idėjos

img

Idėjos kurti, idėjos gaminti, idėjos dalintis tuo, ką sugebame geriausiai. Realizuojant šias idėjas svarbus kiekvienas etapas. Sklandus verslo startas – tai privaloma sąlyga siekiant sėkmės versle. Mūsų vykdomas įmonių steigimas leis Jums kurti verslo ateities planus, starto rūpesčius patikint profesionalams.

Pirmasis aspektas, kurį turi apgalvoti planuojantys įkurti nuosavą verslą yra jo teisinės formos pasirinkimas. Nors Lietuvos Civiliniame kodekse numatyta ir daugiau juridinių vienetų formų, tačiau dažniausiai pasirenkamas IĮ, MB ir UAB steigimas. Renkantis tinkamiausią teisinę formą svarbu įvertinti būsimo verslo viziją ir žinoti pagrindinius šių juridinių vienetų aspektus.

mb steigimas
01

Individuali įmonė (IĮ)

Individualios įmonės teisinė forma tinkamiausia smulkiojo verslo atstovams, kurie nori įsteigti įmonę be didelio pradinio kapitalo ir bent jau verslo pradžioje neplanuoja įdarbinti didelio skaičiaus samdomų darbuotojų. LR individualių įmonių įstatyme nėra numatyta minimalaus IĮ steigimo kapitalo, tad dažnai ši teisinė forma pasirenkama dėl ribotų finansinių galimybių.

Tačiau čia svarbu žinoti kitą aspektą – IĮ savininkui už įmonės neįvykdytas prievolės numatyta neribota civilinė atsakomybė. Kitaip tariant, nesėkmės ar verslo sunkumų atveju IĮ skolos gali būti išieškomos ne tik iš įmonės, bet ir iš asmeninio IĮ savininko turto. Planuojant verslo plėtrą ateityje, IĮ teisinės formos pasirinkimas turi vieną trūkumą ir vieną privalumą. Vadovaujant IĮ praktiškai labai sunku pritraukti investuotojus, nes IĮ negali išleisti naujų akcijų. Tačiau jei IĮ sėkmingai didina verslo apimtis ir atsiranda poreikis pakeisti šią įmonės formą į UAB ar AB, IĮ reorganizacijos procesas į kitą juridinį vienetą pakankamai paprastas ir greitas.

02

Individuali veikla (IV)

Individuali veikla (IV) yra plačiai paplitusi verslo struktūra Lietuvoje, ypač tarp naujokų verslo rinkoje. Ši verslo forma pasižymi lankstumu ir paprastumu, suteikdama verslininkui galimybę greitai pradėti vykdyti komercinę veiklą be didesnių įsipareigojimų (nėra nustatyto jokio minimalaus pradinio kapitalo) ir specifinių žinių tos verslo formos įregistravimui.

Vis dėlto pradedantysis verslininkas turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad individualios veiklos atsakomybė yra neapribota, kas reiškia, kad verslininkas yra atsakingas už visas savo įmonės skolas ir įsipareigojimus savo asmeniniu turtu. Be to, IV gali būti mažiau patraukli potencialiems investuotojams ar partneriams dėl vieno asmens atsakomybės ir rizikos, susijusios su šia veikla.

03

Mažoji bendrija (MB)

Mažosios bendrijos steigimas labiausiai priimtinas norint pradėti smulkųjį verslą be didelio pradinio kapitalo ir planuojant, kad MB sudarys iki 10 narių. Steigiant MB nėra nustatytas minimalus jos narių įnašo dydis. Tik reikia pažymėti, kad steigėjai gali būti tik fiziniai asmenys.

Skirtingai nei IĮ atveju, MB nariams (tame tarpe ir bendrijos vadovui) taikoma ribota civilinė atsakomybė, t.y. nevykdomi įsipareigojimai gali būti išieškomi tik iš bendro įmonės turto. MB steigimas taip pat patrauklus žvelgiant iš mokestinės naštos pusės. Standartinis Pelno mokesčio dydis yra 15%, tačiau daugeliui taikomas lengvatinis 5% pelno mokesčio dydis. Tokio dydžio pelno mokestis mokamas jei MB darbuotojų skaičius neviršija 10, metinės pajamos yra iki 300 000 eur, o bendrijos nariai kitose įmonėse paskutinę mokestinio laikotarpio dieną valdo mažiau nei 50% akcijų. Būtent MB steigimas taip pat priimtinas tais atvejais, kai dar tik formuojama verslo partnerių komanda, nes naujų MB narių įtraukimo bei išstojimo iš bendrijos procedūros yra itin paprastos ir greitos.

04

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)

Uždarosios akcinės bendrovės steigimas – tai geras pasirinkimas, kai norima pradėti ne individualų, o komandinį verslą, pagrįstą įmonės akcijų pirkimu/ pardavimu bei bendra akcininkų valdymo struktūra.

Skirtingai nei steigiant MB, pradedant UAB veiklą, yra numatytas 2500 eurų dydžio minimalus įstatinis kapitalas. Asmeninio turto saugumo prasme, UAB ir MB pasižymi panašiomis garantijomis – UAB akcininkams taikoma ribota civilinė atsakomybė (už nevykdomas prievoles akcininkai atsako tik UAB turtu). Taip pat esant poreikiui, akcininkai gali lengvai palikti verslą (parduoti ar dovanoti turimas akcijas). Be to, UAB steigimas itin priimtinas planuojantiems pritraukti investicijas ir plėsti verslą ateityje. UAB akcininkų skaičius gali siekti iki 250, ir tuo tarpu įmonės gali išleisti ir parduoti neribotą kiekį akcijų taip plečiant veiklą ir didinant įmonės kapitalą. Kalbant apie mokesčių sistemą, UAB taikomos tokios pačios lengvatos kaip ir MB, t.y. 5% lengvatinis pelno mokesčio tarifas jei UAB metinės pajamos neviršija 300 000 eur, vidutinis darbuotojų skaičius yra ne didesnis nei 10, paskutinę mokestinio laikotarpio dieną akcininkai valdo mažiau nei 50 % akcijų kitose įmonėse.

Vis dar esate
pasirinkimo
kryžkelėje?

Pasinaudokite mūsų specialistų sudarytu apibendrinimu arba apsilankykite konsultacijoje. Mes dirbame tam, kad Jūs priimtumėte tik patį geriausią sprendimą.
 • Vienas savininkas (fizinis asmuo)
 • Nėra minimalaus pradinio kapitalo dydžio
 • Neribota civilinė atsakomybė
 • Galimybė mokėti lengvatinį 5% dydžio pelno mokestį
 • Verslo plėtros atveju paprastas reorganizacijos į UAB procesas
 • Individualus verslo sprendimų priėmimas
 • Vienas savininkas (fizinis asmuo)
 • Nėra minimalaus pradinio kapitalo dydžio
 • Neribota civilinė atsakomybė
 • Galimybė mokėti lengvatinį 5% dydžio pelno mokestį
 • Verslo plėtros atveju paprastas reorganizacijos į UAB procesas
 • Individualus verslo sprendimų priėmimas
 • Steigėju / nariu gali būti tik fizinis asmuo, iš viso ne daugiau kaip 10
 • Nėra minimalaus pradinio kapitalo dydžio
 • Ribota civilinė atsakomybė
 • Galimybė mokėti lengvatinį 5% dydžio pelno mokestį
 • Verslo plėtros atveju sudėtingesnis reorganizacijos į UAB procesas (MB turtas turi siekti 2500 eur)
 • Verslo sprendimų priėmimas pagal MB nuostatus
 • Akcininkų skaičius gali būti nuo 1 iki 250. Akcininkai gali būti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.
 • Minimalus 2500 eur dydžio pradinis kapitalas
 • Ribota civilinė atsakomybė
 • Galimybė mokėti lengvatinį 5% dydžio pelno mokestį
 • Neribotos verslo plėtros galimybės parduodant akcijas ir pritraukiant akcininkus
 • Verslo sprendimų priėmimas akcininkų balsavimo principu

Norite pradėti veiklą, bet nežinote nuo ko? Verslo liudijimas? Individuali veikla, o gal Mažoji bendrija? Ką iš jų pasirinkti?

Kiek ir kada reikės sumokėti mokesčių, kaip juos apsiskaičiuoti ir kiti svarbūs klausimai buvo aptarti seminaro metu. Kviečiame žiūrėti jo įrašą!

uab steigimas

Įmonės
steigimo
procesas

img
Mūsų komandai įmonių steigimas – tai kasdieninis, tačiau kiekvienu atveju ypatingas darbas. Kiekvieną naują projektą vertiname kaip perspektyvų Lietuvos verslo pasaulio papildymą. Kiekvienas iš jų mums vienodai svarbus ir su laiku vertas užimti pirmaujančias pozicijas. Dėl šių priežasčių įmonių steigimo procese vadovaujamės operatyvaus ir atidaus darbo kriterijais. Pasirūpiname sėkmingu verslo startu nuo... iki ir lydime užsakovus kelyje link pergalių.
Šiandien MB ir UAB steigimas yra žymiai lengvesnis ir paprastesnis procesas nei buvo prieš dešimtmetį – įsteigti MB, UAB ar kitos juridinės formos įmonę galima internetu, net neišėjus iš namų. Norinčiam visus įmonės steigimo procesus atlikti internetu asmeniui (bei kitiems MB nariams ar UAB akcininkams) tereikia turėti mobilųjį arba elektroninį parašą bei būti Lietuvos piliečiais
img

KLIENTŲ
ATSILIEPIMAI

img
„Start Business“ paslaugomis naudojamės jau keletą metų ir dar nei karto neturėjome jokių problemų. Viskas atliekama laiku, konsultacijas gauname bet kada, kai tik prireikia.  
MB ,,ROBERTOS PROJEKTAI”
Direktorė, Roberta.
img
„Start Business“ teikia buhalterines paslaugas UAB Zentransai nuo 2016 m iki šiol. Per visus šiuos metus atsiliepimai tik labai teigiami. Buhalterė Silvija darbą atlieka visada laiku, kruopščiai ir sąžiningai. Dirba daugiaunegu įsipareigota sutartyje. Visada atsako į mums rūpimus klausimus arba išsiaiškina kitose institucijose ir informuoja mus. Jos buhalterinės žinios yra aukšto lygio, domisi visomis naujovėmis. Mielai rekomenduoju „Start Business“ paslaugas kitoms įmonėms.  
UAB Zentransa
Direktorius, Zenonas.
img
Kartu su „Start Business“ bendradarbiaujame jau nuo pat įmonės įsteigimo pradžios. Visos paslaugos yra atliekamos profesionaliai, be jokių priekaištų. Ačiū!  
MB „Proveja“
Direktorius, Paulius.
img
Didžiulis ačiū skrieja ,,Start Business“ komandai! Tobulai pasirūpinta nuo buhalterinės apskaitos iki įmonės žinomumo didinimo!  
Lauros Matulevičiūtės-Gudauskienės IV.
Savininkė, Laura.
img
Didžiuliai iššūkiai buhalterijoje tampa lengvais sprendimais ,,Start Business“ komandos dėka. Kartu dirbame jau daug metų ir nuolatos visiems rekomenduoju šią įmonę.
MB „Lomana“
Direktorė, Loreta.

MB atidarymas
internetu

MB steigimas internetu atliekamas Registrų centro savitarnos sistemoje. MB steigimo procesą sudaro šie veiksmai:
img
img
 • Pateikiamas prašymas dėl MB pavadinimo rezervavimo.
 • Prisijungus elektroniniu parašu prie Registrų centro sistemos pasirenkamas juridinio asmens registravimas ir MB statusas.
 • Pasirenkamas MB valdymo tipas. Jei nurodoma, kad MB sudarys daugiau nei vienas narys, pateikiami visų narių duomenys.
 • Steigimo sutartį pasirašo visi MB nariai ir prašymą teikiantis asmuo.
 • Teisingai užpildžius visus duomenis, sugeneruojama steigimo sutartis, nuostatai ir prašymas bei pasirenkama būsima MB veikla.
 • MB steigimas baigiamas atlikus valstybės rinkliavos už MB įregistravimą apmokėjimą.
įmonių steigimas internetu

UAB atidarymas
internetu

UAB steigimas internetu šiek tiek sudėtingesnis palyginus su MB įregistravimu. UAB steigimo internetu procesą sudaro šie veiksmai:
img
Įmonių steigimas
 • Pateikiamas prašymas dėl įmonės pavadinimo rezervavimo.
 • Pasirašoma UAB steigimo sutartis (jei UAB atidaro ne vienas asmuo) arba steigimo aktas (jei UAB atidaro vienas asmuo).
 • Atidaroma įmonės banko sąskaita, į kurią įnešamas pradinis kapitalas.
 • Parengiami ir pasirašomi įmonės įstatai bei specialiosios (JAR ir KD) formos.
 • UAB steigimas baigiamas atlikus valstybės rinkliavos už UAB įregistravimą apmokėjimą.
img
img

Savarankiškai
įsteigti MB ar UAB

img img
Savarankiškai įsteigti MB ar UAB internetu yra tikrai įmanoma misija, tačiau kartais būsimiems verslo savininkams iškyla nesklandumų. Tokiais atvejais kreipiamasi į įmonių steigimo paslaugas teikiančias bendroves
Tuomet, vadovaujant patyrusiems specialistams įmonės steigimas pradedamas nuo pradžių. Tad norint išvengti laiko gaišaties, kur kas geresnis sprendimas yra iš karto kreiptis į patyrusius šios srities profesionalus.

Kokia nauda
patikėti įmonės
steigimą mums?

img
img
Visus veiksmus atliks patyrę specialistai. Taip Jūs ne tik sutaupysite laiko, bet ir būsite ramūs, kad MB ar UAB steigimas bus atliktas sklandžiai ir be jokių klaidų.
img
Poreikiui esant suteiksime ir notaro paslaugas (kai kuriais atvejais būtinas notariškas dokumentų tikrumo patvirtinimas).
img
Greitai paruošime papildomas formas, kurias parengti savarankiškai truktų žymiai ilgiau.
img
Patarsime visais iškilusiais klausimais ir padėsime priimti geriausią sprendimą. Jei prireiks, galėsime suteikti buhalterinės apskaitos paslaugas.

Tad jei Jums rūpi sklandus Jūsų verslo startas, nedvejodami kreipkitės į mus. Dėmesys kiekvienam klientui, individualių verslo poreikių išpildymas ir atidumas smulkmenoms yra mūsų vizitinė kortelė.

ŠVĘSKIME
SĖKMĘ KARTU!

Užpildykite užklausos formą ir mes jums atsakysime per 24 valandas!